Прес-центр

Огляд законодавства
27 серпня 2020, 11:05
Державна екологічна інспекція (ДЕІ) анонсуала створення електронного кабінету інспектора на базі Blockchain

Під час робочої зустрічі з Європейською бізнес асоціацією, яка відбулася 12 серпня 2020 року, голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований анонсував створення електронного кабінету інспектора на базі Blockchain.

За його словами, у нинішній час діє мораторій на проведення планових перевірок у зв'язку з COVID-19. Тому ДЕІ працює лише позапланово у вигляді реагування на скарги фізичних осіб.

"Але такий період рано чи пізно закінчиться, і бізнесу цікаво, чого йому очікувати. Підприємці побоюються посилення тиску з боку екоінспекторів", - зазначив пан Мальований.

"Ми налаштовані не лише на посилення екологічного контролю бізнесу, а й на діалог з ним, а також на диджиталізацію. Зокрема, плануємо створити електронний кабінет інспектора на базі Blockchain. Тоді інспектори отримають онлайн-доступ до автоматизованої системи контролю, у якій будуть зберігатися дані про підприємство, проведені перевірки, приписи. Результати перевірок і плани стануть відкритими і прозорими ", - поділився Голова Держекоінспекції.

Нагадаємо, що у ДЕІ передбачена окрема структура — управління промислового нагляду, яке буде здійснювати контроль великих підприємств – забруднювачів. Також це управління координуватиме комплексні перевірки.

Пан Мальований підкреслив, що завдання Державної екологічної інспекції — не штрафувати, а зменшити тиск на навколишнє середовище.

Поділитися