Прес-центр

Екологія
22 лютого 2021, 08:11
Дерева на захисті довкілля

Озеленення важливе не лише для привабливого зовнішнього вигляду наших міст, а й для захисту навколишнього середовища та здоров'я людей.

Завдяки власній тіні, дерева впливають на глобальну температуру і клімат на планеті, адже це зменшує потребу у використанні кондиціонерів та знижує шкідливі викиди парникових газів.

Крім того, дерева зменшують ризик утворення так званого токсичного приземного озону, рівень якого зазвичай підвищується на сонці та в спеку.

Однак, все ж таки головна «екологічна» функція дерев — очищувати повітря, видаляючи з нього забруднюючі речовини. Ми звикли називати дерева «легенями планети», адже вони поглинають вуглекислий газ шляхом фотосинтезу та виробляють кисень. Також, за допомогою листя дерева фільтрують дрібні зважені частки у повітрі. Це — крихітні долі шкідливих хімічних речовин, кислот, металів і пилу, що продукують автомобілі, заводи, люди під час паління. Зважені частки глибоко проникають у дихальну систему, подразнюють її, провокуючи серцево-судинні та легеневі захворювання.

Які ж дерева найкраще очищують повітря?

На першому місці — тополя. Її можна сміливо назвати локомотивом у справі захисту довкілля. Широке та клейке листя цього дерева добре затримує пил. Крім того, тополя швидко зростає і зволожує повітря навкруги. Кисню, який виділяє одне доросле дерево за добу, вистачить для дихання трьох осіб!

Дуже корисний в міських умовах каштан. Він майже настільки ж невибагливий, як і тополя. При цьому доросле дерево за рік очищає від вихлопних газів і пилу близько 20 кубометрів повітря.

Зеленим щитом від шкідливих викидів можуть стати в'яз, бузок, шипшина й акація. Причому в'язи своїм широким листям утримують в шість разів більше пилу, ніж тополі.

Також, дуже корисні хвойні дерева. Попри те, що вони виробляють менше кисню, сосни, ялини та туї виділяють у повітря корисні летючі речовини — фітонциди. Вони мають здатність вбивати шкідливі мікроорганізми. Саме тому у хвойних лісах у два рази менше бактерій, ніж в листяних. Крім того, хвойні рослини — вічнозелений вид, тому фільтрують повітря круглий рік.

Залишається сподіватись, що попри стрімкий розвиток сучасних міст, нагальній проблемі очищення повітря буде приділятися достатньо уваги. А для цього вкрай необхідно збільшувати кількість корисних дерев та паркових зон.

Поділитися