Прес-центр

Екологія
01 березня 2021, 06:04
Депозитна система збору відходів

Установка тароматів для збору пластикових, скляних та алюмінієвих пляшок вважається одним з найпростіших та економічно ефективних засобів скорочення кількості відходів. Принцип роботи депозитної системи збору тари полягає в тому, що при поверненні порожніх пляшок через спеціальний автомат, людина отримує частину грошей, витрачених при купівлі напою.

Чим більше зібрано пляшок — тим більше пластикової тари можна повторно використати або переробити. Це, своєю чергою, зменшує кількість сміття, яке осідає у Світовому океані та на звалищах.

Раніше всіх в Європі таромати з'явилися у Швеції у 1984 році. Цей досвід виявився успішним, тому депозитну систему почали запроваджувати інші країни. Наразі вона працює у восьми країнах Європейського Союзу та продовжує поширюватися по світу: в найближчі роки її планують запровадити у Туреччині, Сінгапурі та Новій Зеландії.

Невдовзі розповімо про європейську країну, яка за декілька років використання тароматів досягла перероблення 92% пластикової тари. Слідкуйте за публікаціями!

Поділитися