Прес-центр

Буква закону
04 серпня 2021, 06:00
Декларування якої суми передбачає призначення документальної перевірки у разі бюджетного відшкодування ПДВ

У випадках, коли за відсутності податкового боргу з ПДВ або коли після погашення податкового боргу з ПДВ залишилося від'ємне значення ПДВ, платник має можливість повернути від'ємне значення суми ПДВ на свій поточний банківський рахунок.

Для отримання бюджетного відшкодування ПДВ потрібно, щоб результат декларування мав від'ємне значення, а правомірність його заявлення була підтверджена податковою перевіркою.

Як і будь-яка інша податкова звітність, декларація з ПДВ та додатки до неї підлягають обов’язковій камеральній перевірці (відповідно до ст. 76, п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України).

При цьому, якщо заявлена до відшкодування сума ПДВ не перевищує 100 тисяч гривень, для її узгодження достатньо лише камеральної перевірки. На її проведення відведено 30 календарних, що настають за останнім днем граничного строку подання декларації. Якщо платник подав декларацію пізніше граничного строку, камеральну перевірку проводять протягом 30 календарних днів, що настають за днем її фактичного подання (відповідно до п. 76.3 ст. 76 Податкового Кодексу України).

Якщо заявлена до відшкодування сума ПДВ більша за 100 тисяч гривень, законність її декларування має підтвердити документальна позапланова перевірка. На цю перевірку відведено 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання декларації (або 30 календарних днів після закінчення камеральної перевірки).

Якщо під час перевірки (камеральної чи документальної) порушень не буде виявлено, сума бюджетного відшкодування вважатиметься узгодженою з дня, що настає за днем закінчення граничного строку проведення перевірки.

Слід зауважити, що інформацію про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму контролюючий орган відображає в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, наступного робочого дня після його узгодження. Крім того, вже на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі вона стає доступною казначейській службі.

Казначейська служба протягом п'яти операційних днів перераховує узгоджену суму бюджетного відшкодування на поточний банківський рахунок платника (відповідно до п. 200.13 ст. 200 Податкового Кодексу України).

Поділитися