Прес-центр

Екологія
16 грудня 2021, 06:05
Чому в сучасному світі важливо сортувати сміття?

Згідно з даними The World Bank, прискорена урбанізація та швидке зростання населення світу до 2050 року спричинять утворення близько 3,4 млрд тонн відходів у світі щороку. Для порівняння, наразі цей показник є значно нижчим – близько 2,01 млрд тонн сміття на рік.

Це величезна кількість сміття, стратегія поводження з яким загалом у світі є досить неефективною. Відтак, у країнах з високим рівнем життя переробці підлягає приблизно третина всього сміття, тоді як у країнах з низьким рівнем життя на переробку відправляється лише 4% відходів.

Більшість з нас досі вважають, що за сортування сміття мають відповідати сміттярі, які щодня виконують цю роботу. Однак, насправді кожен з нас може почати з власного смітника та у такий спосіб запобігти забрудненню довкілля та поширенню захворювань через використані медичні засоби.

Під час пандемії COVID-19 недостатньо викинути використані шприци або медичні маски і рукавички у смітник. Щоб запобігти поширенню захворювань, потрібно самостійно створити окремий контейнер для медичних відходів.

Потенційно небезпечне або інфекційне сміття перед утилізацією потрібно обробити дезінфекційним засобом, помістити у щільний контейнер та наклеїти на нього застережну позначку для сміттярів і працівників звалищ.

Те саме стосується і використаних медичних масок або рукавичок:

 • перед утилізацією потрібно обробити їх дезінфекційним засобом;
 • використані медичні захисні засоби необхідно скласти у декілька разів, щоб потенційно небезпечна внутрішня частина не опинилася зовні;
 • порізати використані маски та рукавички, щоб уникнути повторного використання;
 • обернути серветкою та помістити в окремий контейнер;
 • залишити позначку, що всередині контейнеру знаходяться медичні відходи. Крім того, кожен з нас може запобігти забрудненню довкілля за допомогою сортування звичайних побутових відходів. Саме змішані та невідсортовані відходи можуть містити небезпечні речовини, які проникають у землю або потрапляють у повітря.

Насправді це набагато легше, ніж здається. Передусім потрібно спорожнити та вимити неорганічні відходи, перш ніж відправити їх у смітник.

Для початківців у справі сортування сміття достатньо двох окремих контейнерів: для органічних та неорганічних відходів. Згодом можна буде розподілити відходи ще на кілька груп.

Зокрема, органічні відходи зазвичай розподіляються так:

 • коричневі – сухе листя, гілки;
 • зелені – харчові відходи, шкірка овочів та фруктів.

Неорганічні відходи мають більше категорій, серед яких:

 • паперові – коробки, картон, газети та журнали;
 • пластикові – вироби з пластмаси та пінопласту;
 • скляні – пляшки, посуд та дзеркала;
 • металеві – пляшки з-під напоїв, цвяхи, шпильки;
 • небезпечні або токсичні – рідкі косметичні засоби, батарейки.

Такий підхід, запропонований в Індонезії у рамках ініціативи Waste4Change, дозволить будь-кому зробити сортування відходів зручною частиною повсякденного життя. Оскільки відповідальне поводження з відходами починається з особистого свідомого рішення, для його реалізації потрібні щоденні дії та зміни у підході до цього питання.

Поділитися