Прес-центр

Екологія
29 липня 2021, 06:05
Чоловіки здійснюють більше негативного впливу на клімат, ніж жінки

Такими даними поділилася шведська дослідницька компанія Ecoloop в журналі Journal for Industrial Ecology. У рамках дослідження вивчалася можливість скоротити викиди парникових газів через зміни сучасної моделі споживання.

Цікавим є те, що отримані результати довели, що рівень негативного впливу чоловіків і жінок на навколишнє середовище дещо відрізняється. Так, домогосподарства самотніх чоловіків у Швеції генерують на 16% більше шкідливих викидів в атмосферу. Для аналізу враховувалися витрати на товари першої необхідності, вибір тих чи інших виробників і видів упаковки продуктів, а також перевага різним способам пересування. Також, до уваги бралося відношення до переробки відходів.

Автори дослідження дійшли до висновку, що при приблизно однакових щоденних витратах жінки намагаються поводитись екологічніше, оскільки частіше пересуваються пішки або громадським транспортом, їдять менше м'яса та намагаються боротися зі шкідливими звичками. При цьому порівняння споживання одиноких чоловіків і жінок показало, що їжа та відпочинок є причиною більшої частини всіх викидів для обох статей.

«Ми впевнені, що необхідно враховувати відмінності між чоловіками та жінками при розробці політики збереження клімату. Їх витрати досить стереотипні: жінки витрачають більше грошей на прикраси для домівки, здоров'я та одяг, а чоловіки – на пальне для автомобілів, харчування поза домом, алкоголь та тютюн», – зазначила автор дослідження Анніка Карлсон Каньяма.

У цілому, за результатами дослідження встановлено, що заміна м'яса і молочних продуктів рослинною їжею та використання залізничного транспорту замість літаків або автомобілів скоротить антропогенний вуглецевий слід на 40%.

Поділитися