Прес-центр

Буква закону
19 січня 2022, 06:00
Чи потрібно адвокатам замінювати ордери на друкованих бланках, видані до січня цього року?

З 01 січня 2022 року в Україні діє єдина, обов’язкова типова форма адвокатських ордерів, згенерованих автоматично у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному вебсайті Національної асоціації адвокатів України.

Однак, важливо зауважити, що після скасування ордерів, виданих друкарським способом на типових бланках, адвокатам немає потреби замінювати такі ордери, видані до січня цього року.

Згідно з рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 № 41, яким затверджено у новій редакції «Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги», ордери на надрукованих бланках, видані шляхом заповнення бланка з книги бланків ордерів, продовжать діяти до закінчення повноважень адвоката у відповідній справі.

«Положення про ордер адвоката» встановлює єдині для всіх адвокатів України правила виготовлення, оформлення, зберігання та обліку ордерів – письмових документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги.

Передбачено наступний порядок оформлення ордеру адвоката:

 1. Адвокати, адвокатські об’єднання або адвокатські бюро ініціюють генерування ордерів за заявами від:

  • адвокатів, які індивідуально провадять адвокатську діяльність;
  • керівників (уповноважених осіб) адвокатського об’єднання або адвокатського бюро.
 2. Ордер, що видається адвокатом, який здійснює свою діяльність індивідуально, підписується адвокатом та посвідчується печаткою адвоката у разі її наявності.

 3. Ордер, який видається адвокатським бюро або адвокатським об’єднанням, має містити обов’язкові реквізити та наступні відомості:

  • підпис адвоката, який надає правову допомогу на підставі цього ордера;
  • підпис керівника адвокатського бюро або адвокатського об’єднання;
  • бути скріпленим печаткою юридичної особи.

Важливо зауважити, що ордер, встановленої форми відповідно до «Положення про ордер адвоката», є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.

Поділитися