Прес-центр

Буква закону
21 жовтня 2021, 06:05
Чи можуть бути об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб вода, кава та чай, придбані коштом роботодавця?

За даними Головного управління Державної податкової служби України у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) напої, придбані коштом роботодавця та призначені для споживання в офісі будь-яким працівником або відвідувачем.

Відповідно до п.п. «а» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається прибуток, отриманий ним як додаткове благо. Зокрема, до нього належить харчування, безоплатно отримане платником податку, крім випадків, визначених ПКУ для оподаткування прибутку підприємств.

Однак, важливим є те, що виходячи з положень ПКУ, оподаткування доходів громадян розглядається лише у випадку їх отримання безпосередньо конкретним платником податку. У тому числі йдеться про доходи, отримані у вигляді додаткового блага.

Отже, виходячи з вищезазначених висновків, вода, кава та чай, придбані коштом роботодавця та призначені для споживання в офісі будь-яким працівником або відвідувачем, не можуть розглядатися в якості об’єкту оподаткування ПДФО.

Поділитися