Прес-центр

Огляд законодавства
10 вересня 2021, 09:00
Чи може роботодавець змусити написати заяву на звільнення через небажання вакцинуватися проти COVID-19?

Відповідь на це питання з огляду на чинне трудове законодавство можна знайти на офіційному порталі Управління Державної служби України з питань праці у Сумській області.

Згідно з передісторією, працівник комунальної установи (дитячого садочку), в якій наразі триває вакцинація проти коронавірусу, зіткнувся з ситуацією, коли керівник повідомив, що усі співробітники установи повинні обов’язково пройти щеплення. На бажання одного з працівників спочатку проконсультуватися з цього приводу зі своїм лікарем, керівник відповів, що у випадку відмови від вакцинації той має написати заяву на звільнення за власним бажанням.

Як наголошується на офіційному порталі Державної служби України з питань праці, будь-який тиск на співробітника є порушенням чинного трудового законодавства. Отже, не варто погоджуватись писати заяву на звільнення за власним бажанням, якщо такого волевиявлення у самого працівника не має.

У такому випадку єдиний законний вихід для роботодавця – розірвання трудового договору за його ініціативою. Це можливо, зокрема, у ході процедури скорочення штату працівників або реорганізації, які відбуваються згідно зі ст. 40 Кодексу законів про працю України. При розірванні договору на підставі цієї норми, працівника мають попередити про звільнення не пізніше, ніж за два місяці. Крім того, він отримає:

  • виплату заробітної плати за фактично відпрацьований час до звільнення з урахуванням дня звільнення;
  • вихідну допомогу у розмірі середньомісячної заробітної плати;
  • компенсацію за усі невикористані дні відпустки поточного року або минулих років.

Таким чином, лише такий спосіб розірвати трудові відносини з працівником за власною ініціативою є законним для роботодавця та не порушує при цьому трудові права співробітника.

Поділитися