Прес-центр

Наш результат
10 серпня 2023, 08:55
Чергова впевнена перемога Адвокатського об’єднання «LES» у суді

ЗДІЙСНЕНО ЗАХИСТ ПРАВ ТА ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ АКЦІОНЕРА ЛІКВІДОВАНОЇ ІНОЗЕМНОЇ КОМПАНІЇ, ЯКОМУ ПОДАТКОВИМ ОРГАНОМ БЕЗПІДСТАВНО ДОНАРАХОВАНО ПОДАТКОВІ зобов’язання за платежем «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» на СУМУ ПОНАД 52 МЛН ГРН.

Бажаючи скористатися наданим платнику податків відповідно до перехідних положень Податкового кодексу України правом на не включення до складу загального річного оподаткованого доходу платника податків на доходи фізичних осіб за 2021 рік, доходу отриманого від ліквідації іноземної компанії, Клієнтом подано до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2021 рік, одночасно із усіма передбаченими у даній ситуації документами.

У серпні 2022 року податковий орган провів камеральну перевірку з питання правомірності задекларованих вказаною особою доходів у податковій декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік.

За результатами даної камеральної перевірки контролюючим органом складено Акт, згідно із висновками якого відповідним платником податків подано декларацію про майновий стан та доходи за 2021 рік, в якій зазначено доходи, які звільнені від оподаткування, в тому числі доходи від ліквідації (припинення) іноземної юридичної особи, але начебто без надання усіх необхідних документів.

У вересні 2022 року податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення, яким акціонеру ліквідованої іноземної компанії збільшено суму грошового зобов’язання за платежем «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» на суму понад 52 млн грн.

З метою захисту свого порушеного права, платник податків звернувся за правовою допомогою до Адвокатського об’єднання «LES», адвокатами якого відповідне податкове повідомлення-рішення оскаржено до Київського окружного адміністративного суду.

Київський окружний адміністративний суд погодився з доводами Адвокатського об’єднання «LES», що прийняте контролюючим органом податкове повідомлення-рішення є протиправним, а отже підлягає скасуванню, оскільки:

  • платником податків було своєчасно (тобто, разом із відповідною податковою декларацією за 2021 рік, в електронному вигляді, із використанням електронного кабінету) подано до контролюючого органу за місцем свого перебування на обліку як платника податків, всі визначені перехідними положення Податкового кодексу України документи, необхідні для не включення ним до складу доходу який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, сум від ліквідації (припинення) іноземної компанії;

  • всупереч покладеного на податковий орган обов’язку доведення правомірності прийнятого ними рішення, заперечуючи проти факту надання платником податків необхідних документів, контролюючий орган не спростував доводи останнього належними та допустимими доказами;

  • податковим органом проведено камеральну перевірку платника податків з питань, які є предметом документальної перевірки.

Завдяки злагодженій та чіткій позиції Адвокатського об’єднання «LES», розгляд справи в суді першої інстанції відбувся у межах строків встановлених процесуальним законодавством та закінчився скасуванням судом оскаржуваного податкового-повідомлення рішення.

З повним текстом рішення суду першої інстанції можна ознайомитися за посиланням.

Не погоджуючись з рішенням Київського окружного адміністративного суду, податковий орган оскаржив його до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Під час розгляду скарги, суд апеляційної інстанції повністю погодився з доводами Адвокатського об’єднання «LES» щодо відсутності підстав для збільшення Клієнту суми грошового зобов’язання за платежем «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування», у відповідності до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Як наслідок, судом апеляційної інстанції в липні 2023 року ухвалено рішення, яким апеляційну скаргу контролюючого органу залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

З повним текстом рішення суду апеляційної інстанції можна ознайомитися за посиланням.

Поділитися