Прес-центр

Цікавий факт
18 серпня 2021, 06:00
Більше чверті європейців не можуть дозволити собі відпустку

Відповідні дані оприлюднено у доповіді Європейської конфедерації профспілок. Відтак, понад 28% всіх жителів Європейського Союзу, загальна кількість яких складає понад 450 мільйонів осіб, не мають достатньо коштів, щоб відпочити десь за кордоном.

При цьому, більша частина (59,5%) європейців, чий дохід нижчий за поріг бідності, який становить 60% від середньої національної заробітної плати, не можуть дозволити собі відпустку. За даними Європейської конфедерації профспілок, багато людей з цієї групи є безробітними або пенсіонерами, однак, також до цієї групи належать 22 мільйони низькооплачуваних працівників.

Найгірша ситуація спостерігається у Греції – 88,9% громадян не мають достатньо грошей на відпустку. За нею слідують Румунія (86,8%), Хорватія (84,7%), Кіпр (79,2%) та Словаччина (76,1%).

У конфедерації наголошують, що відпустка не повинна бути розкішшю для обраних. Однак, вже зараз мільйони людей в ЄС відмовляються від неї через малу заробітну плату. Відтак, в організації планують ввести в європейське законодавство «поріг пристойності», який би гарантував, що встановлена законом мінімальна заробітна плата ніколи не буде менше ніж 60% середньої заробітної плати. Очікується, що цей захід допоможе підвищити заробітну плату більше ніж 24 мільйонам осіб.

Поділитися