Прес-центр

Курйоз
18 листопада 2020, 05:55
Автомобільна компанія Ford виплатила 51 млн доларів компенсації через неправдиву рекламну компанію

У продовження теми великих споживчих позовів, розповімо про цікавий прецедент з США щодо автомобільної компанії Ford. Даний позов ініціювала держава в особі прокурорів усіх штатів США.

Суть спору зводилася до звинувачень у шахрайстві, пов'язаному з продажем і рекламою позашляховиків Ford Sport Utility Vehicles. Шини Bridgstone та Firestone, які використовувалися на цих позашляховиках, часто виходили з ладу, що приводили до перекидання автомобілів. Крім того, реклама вводила споживачів в оману щодо вантажності та безпеки позашляховиків Ford.

В результаті була досягнута загальнонаціональна мирова угода, згідно з якою компанія повинна була виплатити по 1 млн доларів на користь кожного штату Америки. Таким чином, загальна компенсація склала 51 млн доларів. Крім основної вимоги про грошову компенсацію, суд зобов'язав Ford профінансувати нову рекламну кампанію по освіті споживачів у сумі 30 млн доларів та вказувати у промо-роликах наступну фразу: "За кермом професійний водій. Пройшов спеціальну підготовку. Не намагайтеся повторити".

Поділитися