Прес-центр

Екологія
16 лютого 2022, 06:05
Австрія оскаржуватиме в суді рішення Єврокомісії щодо визнання атомної та газової енергетики екологічно сумісними видами діяльності

Про підготовку відповідного позову до Суду Європейського Союзу повідомила Леоноре Гевесслер, міністерка Австрії із захисту клімату, довкілля, енергетики, транспорту, інновацій та технологій.

«Ми боротимемося з цим рішенням Європейської Комісії та вимагатимемо від Суду справедливості - визнати цей документ недійсним», – наголосила вона на спеціальній пресконференції у Відні.

Слід зауважити, що йдеться про підтримку Європейською Комісією пропозиції так званого «Додаткового кліматичного делегованого акту з оподаткування» (з англ. «Taxonomy Complementary Climate Delegated Act»), у рамках якого атомна енергетика та природний газ визначаються екологічно сумісними видами діяльності для інвесторів. Відтак, згідно з цим документом, атомні та теплові електростанції, що працюють на природному газі, прирівнюватимуться до «зелених» енергетичних потужностей.

За словами Мейрід МакГіннесс, єврокомісарки з питань фінансових послуг, фінансової стабільності та Союзу ринку капіталів, прийнятий до цього «Делегований акт у сфері кліматичного оподаткування», що застосовується з 1 січня 2022 року, охопив понад 170 видів економічної діяльності та близько 40% зареєстрованих у ЄС компаній, на які припадає близько 80% викидів парникових газів. Тоді як додатковий податковий документ, прийнятий Європейською Комісією, стосується окремо особливо проблемної сфери – газової та атомної енергетики, які розглядаються як перехідне джерело енергії на шляху до «зеленої» трансформації.

Слід зауважити, що Європейський парламент і Рада Європейського Союзу, які відповідно до європейського законодавства делегували право на прийняття цього рішення Європейській Комісії, мають чотири місяці для вивчення документа. При цьому обидві інституції можуть відхилити його, якщо вважатимуть за потрібне.

Відтак, Рада Європейського Союзу може відкликати документ більшістю голосів – за це мають висловитися щонайменше 20 країн, які разом мають щонайменше 65% населення ЄС. Тоді як Європейський парламент може оскаржити документ простою більшістю голосів.

Якщо ж заперечень не надійде, «Додатковий делегований кліматичний акт з оподаткування» набере чинності з 01 січня 2023 року.

Однак, за словами Леоноре Гевесслер, цей документ є непрозорим і суперечить занепокоєнню багатьох кліматичних експертів, а також викликає сумніви в урядів інших держав. «Це рішення не може бути правильним, оскільки ядерна енергетика не може сприяти захисту клімату», – зазначила вона.

Поділитися