Прес-центр

Наш результат
12 серпня 2021, 06:02
Адвокатським об’єднанням «Екобезпека» подано позов до суду про компенсацію моральної шкоди, завданої в результаті протиправної діяльності норкової ферми «Профуна»

Протягом вже понад двох років Адвокатське об’єднання «Екобезпека» надає правничу допомогу громаді сіл Сінгури та Пряжів в їхній боротьбі щодо незаконної діяльності норкової ферми «Профуна», розташованої у Житомирській області поблизу цих сіл.

Ми вже неодноразово розповідали про наші успіхи щодо призупинення діяльності вищевказаної норкової ферми, будівництво якої було здійснено в порушення вимог містобудівного, природоохоронного та санітарно-епідеміологічного законодавства України. Поринути в екскурс подій ви можете за наступними посиланнями (розташовано у хронологічному порядку): 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.

Вищенаведені обставини дозволяють констатувати той факт, що діяльність норкової ферми «Профуна» призвела до значного забруднення навколишнього середовища. Під час перевірок було виявлено понаднормативне забруднення шкідливими речовинами атмосферного повітря, водних ресурсів та ґрунтів, що фактично знищувало довкілля та створювало очевидну небезпеку для життя і здоров’я мешканців сіл Сінгури та Пряжів.

Діяльність зазначеного підприємства позбавляла місцевих жителів їхнього законного права на безпечне для життя і здоров’я довкілля, а також призвела до порушення їх усталеного способу життя, безпеки житла, до звуження можливостей використання продукції особистого господарства.

Наразі Одеським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України проведено ряд експертиз потерпілих осіб, за результатами якої визначено розмір завданої моральної шкоди та її можливої (орієнтовної) грошової компенсації для кожної особи.

З огляду на це, жителями сіл Сінгури, Пряжів та Адвокатським об’єднанням «Екобезпека» прийнято рішення щодо заявлення позову про відшкодування моральної шкоди, завданої в результаті протиправної діяльності норкової ферми «Профуна».

Про подальший розвиток подій та результати судового розгляду інформуватимемо згодом.

Поділитися