Прес-центр

Наш результат
27 липня 2021, 06:05
Адвокатське об’єднання «Екобезпека» представлятиме інтереси Дівичківської громади в процедурі ОВД щодо будівництва свинокомплексу на 4500 голів у центрі села

Нещодавно до Адвокатського об’єднання «Екобезпека» звернулась громада сіл Дівички та Ковалин Бориспільського району Київської області з проханням захистити їх права на чисте та безпечне для життя і здоров’я довкілля.

Річ у тім, що фактично у центрі села Ковалин, у безпосередній близькості до житлових будинків, незабаром планується здійснення господарської діяльності з промислового вирощування свиней. Слід зазначити, що за планом підприємства, поголів’я складатиме понад 4500 свиней на рік.

Оскільки промислове свинарство є значним забрудником атмосферного повітря, ґрунту, поверхневих та ґрунтових вод шкідливими органічними сполуками, мікро- та макроорганізмами, а нестерпний запах поширюється на кілометри навколо, занепокоєна громада звернулась до голови Об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ) з проханням запобігти будівництву свинокомплексу поблизу їхніх домівок.

Як наслідок селищною радою прийнято рішення звернутися до Адвокатського об'єднання «Екобезпека», з метою надання правової оцінки правомірності проведення процедури з ОВД, аналізу опублікованих документів, врахування усіх можливих аспектів шкідливого впливу майбутнього свинокомплексу на навколишнє середовище та оцінки його потенційної шкоди для життя та здоров’я жителів села.

Про хід та подальші результати роботи із захисту права на чисте та безпечне для життя і здоров'я довкілля інформуватимемо далі.

Поділитися