Прес-центр

Екологія
12 березня 2021, 07:03
72% європейців змінили спосіб життя, щоб менше забруднювати повітря

Такі дані оприлюднила Європейська Комісія за результатами опитування громадської думки. Цілком ймовірно, що саме завдяки корисним звичкам європейців, кількість передчасних смертей через забруднене повітря скоротилася в ЄС на 54% за останні 10 років (за даними Європейського агентства з охорони навколишнього середовища).

Які саме зміни впроваджують жителі Європи для більш екологічного способу життя?

Більша частина (41% респондентів) замінила побутові прилади та електричне обладнання більш енергоефективним. Зокрема, йдеться про лампочки та сучасну техніку, яка використовує менше електроенергії.

Своєю чергою, 35% опитаних стали користуватися громадським транспортом, велосипедом або ходити пішки, замість поїздок на особистому автомобілі. Ще частина опитаних (15%) замінили систему опалення у своєму будинку на більш екологічну, а 11% — перейшли на менш шкідливе паливо для особистих барбекю і жаровень (наприклад, замінили вугілля газом).

Нарешті, 6% опитаних придбали автомобіль з меншим рівнем викидів вуглекислого газу, а 4% тепер їздять на електромобілях.

Слід зазначити, що більшість європейців зробили одразу декілька з цих кроків. Такий свідомий підхід пересічних громадян до звичних побутових питань — невіддільна складова у глобальній стратегії сталого розвитку та у справі збереження чистого і безпечного довкілля.

Поділитися