Прес-центр

Буква закону
10 серпня 2020, 16:01
7 серпня 2020 року набули чинності всі рішення, що були прийняті під час карантину

Як повідомляється на порталі Єдиного контакт-центру Судової влади України, 7 серпня 2020 року закінчився відведений 20-денний період, впродовж якого учасники справи мали змогу продовжити процесуальні строки. Прийнятий на засіданні Верховної Ради України від 18 червня 2020 року Закон України №731-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», набув чинності 17 липня 2020 року. Цей Закон вносив зміни до деяких пунктів Цивільного процесуального кодексу України (зокрема до п. 3 розділу XII "Прикінцеві положення") та Кодексу адміністративного судочинства України (зокрема до п. 3 розділу VI "Прикінцеві положення").

Відповідно до нового Закону, за заявою учасників справи або осіб, які не брали участі у справі (якщо судом вирішено питання про їх права, інтереси та/або обов'язки, у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених кодексом) суду дозволяється відновлювати терміни, які встановлені у статтях вищезазначених процесуальних кодексів. Також, суд може продовжувати процесуальні строки, які встановлені законом або судом, на час дії карантину.

Важливо зазначити, що Закон № 540-IX від 30 березня 2020 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" передбачає, що процесуальні строки розгляду у судах продовжувались автоматично на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Закон №731-IХ встановив, що такі автоматично продовжені відповідно до Закону № 540-IX процесуальні строки, закінчуються через 20 днів після набрання чинності новим Законом. Протягом цього 20-денного періоду учасники справи або особи, які не беруть участь у справі (якщо суд вирішив питання про їх права, інтереси та/або обов'язки, у разі наявності в них права на вчинення відповідних процесуальних дій), зможуть продовжити процесуальні терміни з підстав, встановлених цим Законом.

Тому всі судові рішення, прийняті з 12 березня 2020 року (з початку введення карантину згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року) набрали законної сили 7 серпня 2020 року.

Поділитися