Про це йдеться в результатах «Народного голосування за зміни клімату», проведеного у 2020 році Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) та партнерами, серед яких Оксфордський університет та декілька неурядових і громадських організацій.
Відзначається, що дослідження стало найбільшим в історії опитуванням громадської думки про вплив кліматичних змін на глобальні світові процеси. Воно проводилося з метою просвіти громадськості щодо глобальних рішень зі зміни клімату та налічувало 1,2 мільйона респондентів з 50 країн світу.
В ході дослідження учасників також запитували про дії, які, на їхню думку, повинні робити світові уряди для протидії кліматичній кризі. Найчастіше висловлювалися на користь розширення кліматичної політики держав.
Наприклад, у 8 з 10 країн з найвищими рівнями викидів, що припадають на енергетичний сектор, більшість опитаних підтримали перехід до відновлюваних джерел енергії. Крім того, 9 з 10 держав з найбільш урбанізованим населенням виступили за пріоритетне використання екологічного транспорту, в тому числі електромобілів, електроавтобусів і велосипедів.
«Результати опитування показують, що термінові заходи боротьби з кліматичною кризою мають широку підтримку людей у всьому світі, незалежно від національності, віку, статі та рівня освіти», — зазначив адміністратор ПРООН Ахім Штайнер.