Прес-центр

Екологія
13 серпня 2021, 06:00
5 незвичних екологічних міст світу

У XXI столітті в містах живе більше ніж половина всього населення нашої планети. Очікується, що у найближчі тридцять років цей показник виросте до 75%. Міста складають собою основу економіки та концентрують у собі розвиток суспільства у всіх його проявах. Саме тому, від майбутнього міст залежить майбутнє всього світу.

Сьогодні з екологічними проблемами та зростаючим забрудненням навколишнього природного середовища стикаються більшість міст світу. Однак, не всюди місцева влада та рівень усвідомленості громадян дозволяють ефективно протистояти таким труднощам. Далі розповімо про деякі міста, яким вдалося стати екологічними!

Калгарі. Третє місто в Канаді за чисельністю населення (близько 1,2 мільйона осіб), що знаходиться в адміністративному регіоні Альберта. У 2021 році Калгарі визнано найекологічнішим містом світу.

Тут максимально ефективно сплановано управління відходами, а жителі вважають за краще пересуватися на громадському транспорті або пішки. Саме тому у місті досить мало машин, а місцева транспортна система Calgary Transit повністю працює на електриці, яка виробляється за допомогою вітряних електростанцій. До того ж, місто відрізняється розвинутою інфраструктурою, зеленими парками та затишними алеями для велосипедів і пішоходів.

Гельсінкі. Це не лише столиця Фінляндії, відомої своїм свідомим ставленням до екології, а й насправді екологічне та безпечне місто. Попри доволі швидке зростання населення (на 5-8 тисяч осіб щорічно), Гельсінкі залишається однією з найменш заселених європейських столиць, адже тут проживають близько 650 тисяч осіб.

Місто відоме своєю чистою водою: питна вода потрапляє до містян через гірський тунель, який є найбільшим у світі. Саме тому, вода з-під крана тут чистіше, ніж у пляшках у магазині, а Гельсінкі експортують воду в багато країн світу (наприклад, у Саудівську Аравію).

Канберра. Столиця Австралії нещодавно отримала відзнаку як найкраще місто за якістю життя за версією британського консалтингового бюро Uswitch, саме завдяки низькому рівню забруднення довкілля. Цікавим є те, що майже половина електричної енергії у місті виробляється завдяки сонцю та вітру. Крім того, тут дуже добре розвинута транспортна інфраструктура – майже всюди містяни можуть дістатися без автівки, а якщо все ж таки знадобиться скористатись автомобілем, то місцеві жителі намагаються переміщатися з попутниками, щоб мінімізувати шкідливі викиди у повітря.

Копенгаген. Столицю Данії не дарма проголосили «Зеленою столицею Європи», адже тут значна увага приділяється розвитку екологічної інфраструктури та збереженню навколишнього середовища. У Копенгагені загальна кількість велосипедів перевищує загальну кількість автомобілів. І це не лише дозволяє місту скоротити викиди вуглекислого газу, а й позитивно позначається на середньому показнику здоров'я містян. До того ж, у місті постійно збільшується кількість зелених насаджень, а муніципалітет планує висадити 100 000 нових дерев до кінця 2025 року та запровадити ще декілька нових вітрових електростанцій.

Кейптаун. Це місто насправді заслуговує на звання самого зеленого в Африці. Запровадження тут прогресивного проєкту The Carbon Disclosure Project (Розкриття інформації про викиди вуглецю) дозволив Кейптауну стати одним із міст світу, які протистоять змінам клімату та піклуються про добробут місцевих жителів.

Крім того, тут ефективно налагоджено управління відходами, а майже четверть всієї енергії Кейптаун самостійно отримує з відновлювальних джерел. Такий підхід дозволяє місту адаптуватися до зростаючого демографічного тиску і виснаження природних ресурсів.

Ці приклади дозволяють зрозуміти, як сучасні міста можуть змінити та налагодити життя відповідно до передових екологічних тенденцій. Крім того, у кожному з них місцеві уряди та громадськість працюють разом заради спільної мети захисту навколишнього середовища. Адже саме спільний та екологічно безпечний підхід принесе користь не лише зараз, а й дозволить зберегти світ для майбутніх поколінь.

Поділитися