Прес-центр

Курйоз
31 липня 2020, 12:55
160 років суду

Найдовший судовий розгляд у Новій Зеландії тривав 160 років. Нещодавно процес завершився. Суд визнав річку Вангануї особою та наділив її юридичними правами. Понад півтора століття тому представники племені маорі, які мешкають поряд з однією з найдовших річок в Новій Зеландії, розпочали судовий процес. Вони прагнули визнати ріку живою істотою з юридичним статусом, адже вважали її своїм предком.

У березні 2017 року багаторічний судовий процес нарешті завершився. Суд поставив крапку у цій курйозній справі, визнавши річку юридичною особою. Наразі представники племені можуть захистити інтереси Вангануї в суді та офіційно звернутися до уряду від її імені.

«Розумію, що декому здається незвичним те, що природний ресурс наділили статусом юридичної особи. Але це не що інше, як створення сімейного трастового фонду або акціонерного товариства», - прокоментував подію колишній міністр культури і спадщини Кріс Фінлейсон.

«Добробут річки прямо пов'язаний з добробутом людей», - підкреслив офіційний представник інтересів маорі Едріан Рюрау. У зв'язку з цим депутат високо оцінив результат судового розгляду.

Також суд постановив компенсувати племені маорі 80 млн. доларів та перевести 30 млн. доларів до Фонду покращення стану річки. А за результатами цього рішення парламент Нової Зеландії прийняв законопроект, згідно з яким Вангануї визнана особою, що володіє юридичними правами.

Поділитися