Прес-центр

Екологія
28 січня 2022, 06:05
10 країн світу, де вже зараз конфлікти та глобальна кліматична криза наражають на небезпеку всіх жителів

За результатами щорічного звіту гуманітарної організації «Care International», у 2021 році принаймні у десяти країнах світу від конфліктів і негативних наслідків зміни клімату постраждали щонайменше 1 мільйон осіб. Протягом минулого року близько 235 мільйонів людей по всьому світу від Афганістану до Ефіопії потребували допомоги, однак, їхні заклики не отримали належної уваги світової спільноти.

«В основі цього лежить глибока несправедливість, адже найбідніші країни світу несуть основний тягар кліматичної кризи та стикаються з бідністю, міграцією, голодом, гендерною нерівністю і деградацією ресурсів. Однак, при цьому, з усього людства вони найменше зробили для того, щоб спричинити ці зміни клімату», – наголосив Лорі Лі, генеральний директор «Care International».

Відтак, у звіті організації йдеться про наступні держави:

  1. Замбія. У цій країні не доїдають 1,2 мільйона людей, і близько 60% населення (загалом показник складає 18,4 мільйона осіб) живуть поза міжнародною межею бідності в 1,90 долара США (1,40 фунта стерлінгів) на день.

Відсутність продовольчої безпеки у Замбії дослідники пов’язують насамперед із тривалими посухами, зростанням ціни на кукурудзу та масштабними повенями.

  1. Україна. Через тривалий воєнний конфлікт з Росією, 3,4 мільйона людей у країні потребували допомоги минулого року.

За повідомленням дослідників, особливо небезпечною залишається ситуація «уздовж 420-кілометрової «лінії розмежування», що відокремлює територію, яку контролює український уряд, від території під контролем сепаратистів».

  1. Малаві. У країні серйозно недоїдає 17% населення (загалом показник складає 19,13 мільйона осіб). У 2019 році циклон Ідаї майже знищив врожай і спричинив міграцію десятків тисяч людей.

«Кожного дня ми бачимо реальні наслідки кліматичної кризи, яка проявляється сильними посухами, руйнівними зливами, непередбачуваним характером опадів, неродючим ґрунтом та знищенням врожаю», – зазначив Чіконді Чабвута, керівник відділу захисту інтересів «Care International» у Малаві.

  1. Центральноафриканська Республіка (ЦАР). Громадянська війна посилила гуманітарну кризу в країні, а половина населення серед 4,83 мільйона осіб стикається з відсутністю продовольчої безпеки.

Через цей конфлікт 700 000 людей стали внутрішньо переміщеними особами, половина з яких – діти. До речі, у світі ЦАР займає передостаннє місце за індексом людського розвитку, а жителі відвідують школу не більше чотирьох років.

  1. Гватемала. Головними проблемами країни є бідність, насильство та кліматична криза. Дві третини населення живуть менш ніж на 2 долари в день, а 38% населення (загалом 16,86 мільйона осіб) стикаються з відсутністю продовольчої безпеки.

Країна знаходиться на міграційному шляху до Мексики та США, тому вважається однією з найнебезпечніших у світі: зокрема, минулого року тут сталося 3,5 тисячі вбивств.

  1. Колумбія. Близько 5 мільйонів людей у країні живуть під контролем озброєних груп, а 6,7 мільйона людей залежать від гуманітарної допомоги. Все нижчу продовольчу безпеку дослідники пов’язують з економічним спадом через пандемію коронавірусу, яка особливо зачепила корінні громади.

  2. Бурунді. У країні 2,3 мільйона людей (загалом населення складає 12,6 мільйона осіб) потребують гуманітарної допомоги.

Дрібним сільським господарством займається 90% населення, однак, через посухи, повені та зсуви ґрунту лише третина земель наразі придатна для обробки. Крім того, серед основних проблем у країні дослідники визначають екстремальні погодні умови, голод та політичні заворушення.

  1. Нігер. Країна постійно стикається з кліматичними лихами: регулярні посухи та повені призводять до катастрофічних наслідків, адже майже 3 мільйони людей (загалом населення складає 24,21 мільйона осіб) покладаються на гуманітарну допомогу.

Крім того, майже половина всіх дітей віком до п'яти років недоїдають (близько 1,8 мільйона загалом).

  1. Зімбабве. У країні спостерігається гостра нестача продовольства через екстремальні кліматичні умови та неефективне управління економікою.

Близько 6,6 мільйона людей потребують гуманітарної допомоги, а понад 5,7 мільйона людей (загалом населення складає 14,86 мільйона осіб) не мають достатньої кількості продовольства.

  1. Гондурас. Гуманітарна ситуація загострюється через бідність і насильство, тому багато жителів намагаються виїхати до США. Близько 70% населення серед 9,9 мільйона осіб живуть поза міжнародною межею бідності.

Сільське господарство потерпає від посух, ураганів та повеней. Такі результати дослідження вкотре підтверджують, наскільки посилення глобальної кліматичної кризи підсилює надзвичайні ситуації по всьому світу. Подолання цих наростаючих проблем неможливе без загальних, згуртованих та ефективних дій світових урядів.

Поділитися