Чергова перемога Адвокатського об’єднання «Правова та економічна безпека» у Верховному суді

Адвокатське об‘єднання "Правова та економічна безпека" > Без категорії  > Чергова перемога Адвокатського об’єднання «Правова та економічна безпека» у Верховному суді

Чергова перемога Адвокатського об’єднання «Правова та економічна безпека» у Верховному суді

Верховним судом підтримано позицію АО «Правова та економічна безпека» в справі щодо протиправності призначення податкової перевірки на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні.

Так, за результатами тривалої та багатоетапної роботи партнерами об’єднання здобуто перемогу в адміністративній справі щодо оскарження наказу податкового органу про проведення податкової перевірки, яка фактично була проведена із донарахуванням понад 40 млн. грн. платежів до бюджету.

Ще в січні 2017 року посадовими особами фіскального органу, на підставі ухвали слідчого судді в рамках кримінального провадження винесено наказ та проведено документальну позапланову невиїзну перевірку фермерського господарства.

Детально розібравшись в ситуації, Адвокатським об’єднанням прийнято рішення відійти від стандартних канонів претензійно позовної роботи із контролюючими органами в рамках адміністративного судочинства, та оскаржено ухвалу слідчого судді в кримінальному провадженні.

Як наслідок, за результатами розгляду апеляційної скарги, судом скасовано ухвалу слідчого судді про проведення податкової перевірки, яка на той час вже фактично була проведена.

Отримання зазначеного рішення дозволило найбільш переконливо аргументувати свою позицію під час оскарження наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки до Окружного адміністративного суду м. Києва. І хоча останнім відмовлено у задоволені позову, проте під час оскарження  рішення суду першої інстанції в Київському апеляційному адміністративному суді партнерами Адвокатського об’єднання  доведено протиправність як рішення суду першої інстанції, так і наказу податкового органу.

Скасовуючи рішення суду першої інстанції та наказ податкового органу, Київський апеляційний адміністративний суд, серед іншого виходив з того, що скасування в установленому порядку судом апеляційної інстанції ухвали слідчого судді, яка визначена підставою для проведення документальної позапланової невиїзної перевірки платника податків згідно пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 ПК України, вказує на те, що оскаржуваний наказ прийнятий без достатніх на те правових підстав, а тому підлягає скасуванню.

Більше того, за результатами розгляду касаційної скарги податкового органу на рішення апеляційного суду, Верховним Судом відмовлено у відкритті касаційного провадження, оскільки доводи касаційної скарги висновків апеляційного суду не спростовують і не дають підстав вважати, що судом апеляційної інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Тобто, фактично Верховний Суд підтримав правову позицію, якою Адвокатське об’єднання обґрунтовувало позовну заяву та апеляційну скаргу.

Таким чином, правильно та ефективно розроблена правова позиція в межах адміністративного та кримінального судочинства надала змогу належно відстояти права фермерського господарства та зробити свій внесок у вироблення правильної судової практики в Україні.

Колектив Адвокатського об’єднання “Правова та економічна безпека”

Коментарів немає

Залишити коментар